KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15837063
nr 1583 7063
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, -76, Tranor. Olja på pannå, 14,5x21 cm, yttermått inklusive ram: 17x23 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:28:34
4/12 19:20:09
Olle Lindgren
Läs mer om Olle Lindgren